Заступниця міністра економіки, довкілля та сільського господарства Дарія Марчак виступила на конференції у Польщі і заявила, що головною проблемою на українському ринку праці є дефіцит робочої сили. Вона зазначила, що від 3,5 до 5 мільйонів людей працездатного віку залишаються поза ринком праці з різних причин, таких як інвалідність, ветерани, внутрішньо переміщені особи та жінки. Марчак вважає, що потрібно створити умови для їхнього працевлаштування та подолання перешкод, пропонуючи переглянути підходи до професійної підготовки та перекваліфікації. Наголошується, що український ринок праці зазнає змін, коли критичний брак персоналу змушує фахівців шукати кращі можливості за кордоном. Також було згадано про запуск цифрової платформи для українців за кордоном під назвою “Додому”.
В Україні дефіцит кадрів і до 5 млн людей поза ринком праці – Мінекономіки
